Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/35502/virtual/www/domains/lords.sk/wp-content/plugins/wordpress-firewall-2/wordpress-firewall-2.php on line 300

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/35502/virtual/www/domains/lords.sk/wp-content/plugins/wordpress-firewall-2/wordpress-firewall-2.php on line 300
Oblekové látky z vlny Drago super 130's a 160 's
Get Social With Us
 

Látky DRAGO

Odhaľujeme tajomstvo kvality látky

(alebo všetko, čo potrebujete vedieť a nikto vám to nepovedal)

Ak ste sa rozhodli pre oblek na mieru a navštívili ste špecializované krajčírstva, pravdepodobne ste sa dostali aj k výberu látky. Dostali ste do ruky niekoľko katalógov. Prešli ste si ich, vybrali ste si to, čo sa vám páčilo najviac.

 

 

Spýtali ste sa na dôležité detaily?

 

Aby sme ale nepredbiehali, poďme poporiadku.

 

Vlna ako taká, sa z oviec získava na odevné účely už mnoho rokov. Pravdepodobne hovoríme až o tisícoch rokov. Samozrejme od samotného počiatku jej používania už prešla dlhú cestu. Rozoznávame rôzne kvality vlny podľa toho, z akej časti zvieraťa je získaná. Aby sme sa zamerali na látky na obleky, musíme sa začať baviť o označení Super X’s.

Čo vlastne Super X znamená, prečo to musím vedieť?

 

Možno ste sa už stretli s označením látky Super 130’s. Toto číslo označuje kategóriu látky a s tým súvisiaci maximálny možný priemer vlneného vlákna. Priemer sa udáva v mikrónoch (tisícina milimetra). Ak teda máte oblek s označením Super 130’s, vlnené vlákno má priemer maximálne 17.25 µm.

 

Dnes máte možnosť na výber látky v kvalite označenia od 80 až do 250. V reči mikrónov teda vlnené vlákna majú priemer od 19.75 do 11.25 µm. Takže sa nemusíte báť. Ak dnes hovoríme o vlnených látkach, nejde o žiadne nepríjemne materiály, ale o naozaj delikátne jemné látky.

 

Keď si budete najbližšie kupovať oblek, nenechajte sa zmiasť slovami o 100%-nej vlnenej látke. To síce môže byť pravda, no nasleduje minimálne ďalších 18 kategórií v závislosti od priemeru vlneného vlákna.

 

Aby sme všetky tieto poznatky uviedli do praxe, premietneme si ich na jednotlivé kategórie oblekov. Pri bežnej konfekcii sa dostaneme maximálne na hodnotu Super 100’s (samozrejme budeme ignorovať fakt o oblekoch z látok umelých).

Ak mierite do luxusnejších vôd musíte siahnuť po oblekoch na mieru. Tu je dobrým štandardom látka práve s vláknami menších priemerov, najčastejšie sa stretnete s označením Super 120’s a vyššie.

 

Môžete mať aj látku s vyšším označením (teda menším priemerom vlnených vlákien). V naozaj dobrých krajčírstvach vám ju budú vedieť ponúknuť. My z nej šijeme pre našich klientov na slávnostné príležitosti.

 

Musíme pripomenúť fakt, že čím menší priemer vlákna, tým je látka jemnejšia. A teda sa oblek stáva príležitostnejším, slávnostnejším, avšak rýchlejšie sa opotrebováva.

Povedané jednoducho, na denné nosenie sa hodí látka Super 130’s, na ples v opere siahnite kľudne po vyššom označení.

„Mnohoročné krajčírske skúsenosti, ruky ktoré šijú obleky na mieru, ruky, ktoré vedia o každej drobnosti, ktorá robí z obleku – kusu oblečenia, niečo výnimočné. To všetko vyžaduje zodpovednosť pri výbere látok.“

 

Ani tu sme nenechali nič na náhodu.

Nazrite do kuchyne nášho dodávateľa látok DRAGO