Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/35502/virtual/www/domains/lords.sk/wp-content/plugins/wordpress-firewall-2/wordpress-firewall-2.php on line 300

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/35502/virtual/www/domains/lords.sk/wp-content/plugins/wordpress-firewall-2/wordpress-firewall-2.php on line 300
Ako sa rodí oblek Lord’S? ⋆ LordS
Get Social With Us
 

Ako sa rodí oblek Lord’S?

Asi je správne začať na úplnom začiatku. Ako ináč. Mnohí by ste považovali za prvý krok váš telefonát, možno priame stretnutie. My ale máme na mysli celý proces. A ak chceme oblek, tak potrebujeme na neho látku, a ak chceme látku, tak si potrebujeme zaletieť do Austrálie. Tam totižto žijú ovce, ktoré raz prenechajú svoju vlnu nám.Vám. Aby tak z nej mohol vzniknúť váš jedinečný oblek.

 

Ale to sme už príliš postúpili na časovej priamke. Takže pár západov slnka späť do minulosti. Ak chceme byť úplne detailisti, tak do roku 1797. Vtedy sa do Austrálie prvkrát priviezlo plemeno Merino. A dnes je Austrália známa predovšetkým vďaka chovu oviec. Niektoré z nich teda obetujú svoju vlnu nato, aby vznikol oblek Lord’S. Po ostrihaní vlny a jej prvotnom čistení čaká vlnu dlhá cesta. Takmer 9000 námorných míľ (viac ako 16 tisíc kilometrov). Do malého talianského mestečka Biella. Kde sídli firma Drago. Náš dodávateľ látok.

Šikovné ruky v Talianskom meste Biella tkajú produkt, ktorý si už môžete skúsiť na vlastnej koži. Hotové látky.

Keď už máme látku, potrebujeme pre zmenu šikovné slovenské ruky, hneď niekoľko párov. Prvým párom vás privítame v našom salóne. Prejdeme si spolu na akú príležitosť oblek potrebujete. Poradíme vám, čo sa na akú príležitosť hodí, a čo zasa nie. V tomto momente máte konečne možnosť vidieť už spomínané látky Drago. Máme hneď niekoľko katalógov s rôznymi druhmi látok a každá z nich má trochu iné vlastnosti, ktoré určujú, na aké nosenie sa hotový oblek viac hodí.

 

Už poznáme príležitosť na ktorú potrebujete oblek, už máme vybratú látku. Pre nás najzaujimávejšia časť procesu nastáva práve teraz. Potrebujeme, aby ste si oblek individualizovali. Mysleli ste si, že si určíme strih a je hotovo? To nie. Mnoho našich zákazníkov má svoj detail na obleku. Niečo, čo majú na každom obleku ušitom na mieru. Napríklad tretia dierka na rukáve je inej farby. Alebo posledné dva gombíky sú iné a nosia ich rozopnuté. To všetko je na vás. Vyskladať si oblek podľa svojej fantázie.

 

Úzke klopy, špicaté, jeden gombík, šikmé vrecká na saku, tri, možno štyri, troj milimetrové štepovanie si vyberáte kontrastnej farby, vzadu nechcete jeden ale dva rázporky, podšívka má byť vo farebnom tóne látky, ale vložíme k nej aj kontrastný prvok. Navyše, oblek bude na bežné nosenie, tak si vyberiete aj prešité lakte, k tomu vnútorné vrecko na doklady, jedno na okuliare a jedno na kľúče od auta. A možno sa ešte pridáte do našej “ligy výnimočných” k Pánovi Dokonalému a Pánovi Božskému a výšivka na vašom saku bude znieť napr: „007“. Všetko je len na vás.

 

Tu nastupuje druhý pár rúk. Ten, ktorý vezme látku z austrálskej merino ovce a nastrihá ju podľa nameraných mier. Pripraví základné strihy tomu najdôležitejšiemu páru rúk. Krajčírských rúk. A vzniká niečo, čo oblek pripomína len z diaľky. Naozaj.

 

Prídete na skúšku, nemáte rukáv, dĺžka saka nie je určená, nohavice sú neskrátené, chýbajú rôzne detaily. Ale presne takto to má byť. Oblečieme vás a pozrieme sa či niekde nepribudol alebo neubudol centimeter vašich mier. Pretože máte oblek „made to measure“, takže vám musí sedieť. Presne a všade.

 

 

 

Celá mágia sa deje až na našom poslednom stretnutí. Po tom, čo oblek znova prešiel krajčírskými rukami je hotový, pripravený pre vás. Oblečiete sa, nohavice zapnete bez sťahovania brucha, opasok nepotrebujete tiež. Nie sú ani úzke, ani široké. V saku sa cítite príjemne, neobťažuje vás mať ho na sebe, odklopíte ľavú stranu a tam je vami určená výšivka. Zapnete si gombík a čas strávený pri behaní prináša ďalšie zadosťučinenie. Oblek vám formuje postavu, nezavadzia, nevisí na vás. Sebavedomie a spokojnosť vám dvíha kútiky úst. Ešte pár otočiek pred zrkadlom z jednoduchého dôvodu. Chcete sa pokochať.

 

A takto u nás vznikajú obleky na mieru.

Ak sa Vám táto stránka páči, zdieľajte ju medzi Vašimi priateľmi:

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.