Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/35502/virtual/www/domains/lords.sk/wp-content/plugins/wordpress-firewall-2/wordpress-firewall-2.php on line 300

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/35502/virtual/www/domains/lords.sk/wp-content/plugins/wordpress-firewall-2/wordpress-firewall-2.php on line 300
7 znakov ručne šitého obleku na mieru ⋆ LordS
Get Social With Us
 

7 znakov ručne šitého obleku na mieru

DSC_1824Častokrát sa stretávame s rôznymi názormi na ručne šité obleky na mieru. Áno, stoja mnohokrát dvakrát toľko ako tie konfekčné.

A je to tak správne!

 

Prečo?

 

Lebo konfekčný oblek vám nastrihá stroj, ktorý bol naprogramovaný aby strihal určitú veľkosť jednotlivých dielov. Áno, pretože po svete behajú iba konfekčne presné modely chlapov. Nikto nemá tu o centimeter dva viac alebo menej. (pozn. autora – posledné dve vety nesú značnú dávku sarkazmu).

Za šijací stroj sa posadí teta, ktorá vás nikdy nevidela. Zoberie tie strojom nastrihané kusy látky (v tom lepšom prípade bude látka mať aspoň aký taký obsah kvalitnej vlny) a zošije ich dokopy. Netušiac kto nakoniec bude oblek nosiť.

Spravia sa dva, prípadne tri vnútorné vrecká. No a čo, že vy chcete ešte jedno navyše, úzke, na pero alebo okuliare.

Podšívku zladia s farbou obleku. No a čo, že vy chcete kontrastnú farbu.

Nohavice budú dlhé presne podľa konfekčnej veľkosti. No a čo, že chodíte cvičiť a pri svojej výške máte muskulatúrnejšiu postavu a teda nohavice by mohli byť o niečo kratšie.

Alebo ste vysoký a štíhli? Aj tak dostanete konfekčnú veľkosť a dĺžka saka bude krátka.

A to je len pár faktov, ktorým sa nevyhnete pri kúpe konfekčných veľkostí.

 

7 znakov kvalitného, na mieru šitého obleku:

 

  1. Dĺžka nohavíc na mieru šitého obleku je presne po zem. Nohavice sa skúšajú bez topánok a zadná časť siaha presne po zem. Nerobia sa žiadne záhyby a takisto nechýba ani jeden milimeter.
  2. Dĺžka saka by mala siahať do voľne visiacej zovretej dlane. Postavte sa pred zrkadlo, uvoľnite sa, zovrite dlaň, tak aby sa vám medzi prsty a dlaň samotnú vošiel okraj saka. Nedosiahne vám sako do tohto bodu? Je krátke! Alebo ho máte v dlani a krčí sa? Je dlhé!
  3. Oblečiete si sako, zapnete si jeden gombík. Zodvihnite obe ruky. Sako sa ani nepohlo? Je takmer na takom mieste ako keď ste mali ruky pri tele? “Výborne.“ Máte sako väčšie ako by malo byť. Oblek predsa nie je športové oblečenie. Áno, má vám ponúknuť voľnosť, ale má pekne priliehať k postave.
  4. Otvárajú sa vám vrecká na nohaviciach. Viete prečo? Pretože buď máte zlú konfekčnú veľkosť, alebo v tom horšom prípade k vám váš krajčír nebol úprimný a nepovedal vám, že pri vašej postave bude lepšie ak zvolíte iné vrecká. Tie sa vám nebudú otvárať samovoľne a nebudú tak kaziť celkový vzhľad.
  5. Ste gurmán? Máte záľubu v jedle? A teda obvod pása je väčší? Povedal vám niekto, že pri obleku šitom na mieru vám krajčír upraví aj výšku nohavíc v oblasti rázporku? Nie? Tak my vám to vravíme. Oblek na mieru zohľadní aj túto mieru a nohavice vám budú sedieť ako uliate.
  6. Vedeli ste, že znakom kvalitného, na mieru šitého obleku je rozpnutý  jeden alebo dva posledné gombíky na rukáve saka? Nie? Už to viete. Skúste rozopnúť gombík na saku svojho obleku.
  7. Videli ste minule pána ktorý mal oblek, kde boli dierky obšité výrazne kontrastnou niťou? A tá niť ladila s takisto kontrastnou podšívkou a k tomu bola vhodne zvolená šatka vo vrecku saka? Myslíte, že nájdete takýto oblek v obchodoch? Tak dobre. Možno nájdete, ale určite nebude spĺňať prvých šesť bodov.

 

Ešte stále si myslíte, že vám bežná konfekcia vie ponúknuť to, čo správne ušitý oblek na mieru?

Ak sa Vám táto stránka páči, zdieľajte ju medzi Vašimi priateľmi:

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.